Pytania i odpowiedzi


1. Co zrobić przed oddaniem urządzenia do naprawy?


Najlepiej wykorzystać formularz poproś o wycenę lub skorzystać zadzwoń teraz i przedstawić problem-usterkę w bezpośredniej rozmowie. Pozwoli to zaoszczędzić czas obu stronom, bo serwis od razu określi czy wykona usługę, czas realizacji i orientacyjną cenę z dokładnością do 100 zł.

Serwis nie przyjmuje i nie wysyła sprzętu kurierem ani pocztą. Usługi są wykonywane tylko na miejscu w warsztacie po dostarczeniu i odbiorze osobistym.


2. Ile kosztuje usługa?


Cena usługi zaczyna się od 180/280 zł i jest to naprawa drobna zajmująca do 45 min. i 90 min. pracy. Zlecenie, które wymaga więcej czasu pracy, jest przekształcane w ofertę z określoną kwotą i terminem realizacji do akceptacji.

Oprócz gotówki można również zapłacić kartą płatniczą / telefonem / BLIKiem. W przypadku zlecenia, gdy urządzenie zostanie dostarczone do naprawy w późniejszym terminie, pobierana jest zaliczka na części i podzespoły przelewem na konto bankowe. W takim przypadku wystawiana jest faktura zaliczkowa.


3. Jak długo trwa diagnoza i naprawa?


Do 2 dni diagnoza i do 5 dni roboczych naprawa. W zależności od ilości zleceń często ww. czas zmienia się w obie strony.

Brak możliwości diagnozy lub naprawy na miejscu od ręki, nawet jak usługa jest trywialna.

Jest duża szansa na odbiór do końca tygodnia jeśli sprzęt zostanie przyjęty na serwis w Poniedziałek lub Wtorek. Środa jest niepewna, aby zakończyć naprawę do Piątku lub Soboty. Czwartek to ostatni dzień przyjmowania nowych zleceń, a ich realizacje są raczej przesuwane na początek kolejnego tygodnia. W Piątek i Sobotę tylko odbiory po uprzednim kontakcie i umówieniu oraz kończenie zleceń z tygodnia. Niedziela to oczywiście dzień odpoczynku.

Przykładowe naprawy według ceny usługi (2018-2022):


4. Jak wygląda procedura wykonania usługi?


 • wizyta w serwisie – rozmowa/wywiad dotycząca problemu/usterki
 • rejestracja w systemie:
  informacja SMS o otworzeniu zgłoszenia → numer RMA zlecenia i link do śledzenia naprawy
  (wydanie dokumentu potwierdzenia przyjęcia)
 • diagnoza usterki – do 2 dni roboczych
 • kontakt telefoniczny jeśli koszt części i usługi przekracza 280 zł
 • realizacja usługi – do 5 dni roboczych
 • zakończenie – wykonanie usługi:
  informacja SMS o zamknięciu zgłoszenia → numer RMA i całkowity koszt
 • wizyta w serwisie z dokumentem przyjęcia
 • prezentacja wykonanej usługi
 • wydanie dokumentacji naprawy (gwarancja/opis/zdjęcia)
 • akceptacja i pokwitowanie odbioru (i wystawienie faktury VAT)


5. Kto realizuje gwarancje na części i podzespoły


Gwarancja jest realizowana przez serwis, gdy Klient zleca zakup podzespołów, ale może również dostarczyć potrzebne części kupując wcześniej na własną rękę i wtedy to on kontroluje gwarancje bezpośrednio.


6. Nie mogę dodzwonić się do serwisu, dlaczego?


Nie można zadzwonić do serwisu z innego numeru niż polski, bo jest włączona blokada. W tym przypadku najlepiej skorzystać z formularza “Poproś o wycenę” na wizytówce Google, wysłać email albo napisać przez komunikator WhatsApp.


SKiL -- Serwis Laptopów Wrocław - Serwis Komputerowy Wrocław

SERWIS LAPTOPÓW WROCŁAW-KRZYKI