ASUS X53S

31. Uszkodzona partycja do przywracania systemu


SERWIS LAPTOPÓW WROCŁAW

ASUS-Logo

X53S


Obecnie kupiony laptop posiada na dysku ukrytą partycję, na której jest zapisana kopia instalacyjna systemu. Podczas awarii urządzenie korzysta z tej partycji w celu przywrócenia systemu. Jednak kopia została uszkodzona i automatyczna naprawa systemu nie już możliwa. Rozwiązanie to instalacja systemu z tradycyjnego nośnika. Aktualny system można pobrać ze strony producenta i nagrać na pamięć USB albo płytę DVD.
Podczas instalacji systemu laptop bardzo mocno grzeje się. Po otwarciu obudowy okazuje się, że wentylator jest zapchany i w ogóle nie kręci się. Aż dziwne, że nie zadziałał wyłącznik (czujnik) temperatury procesora. W takich przypadkach procesor pracuje na min. częstotliwościach, aby nie doszło do uszkodzenia układu. Niespodzianek ciąg dalszy …
Pod klapą dysk znajduje się kleista ciecz od słodkiego napoju. Zewnętrzne wytarcie klawiatury nie zapobiega przeniknięciu płynu do wnętrza urządzenia. Ktoś wcześniej próbował naprawiać sprzęt i zapomniał podłączyć przewodu od głośników do płyty głównej. Reszta czynności poniżej:

+ czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia
+ naprawa gwintów
+ przeniesienie danych na nowy system
+ uzupełnienie śrubek


SERWIS KOMPUTEROWY WROCŁAW

SKiL-Logo

ASUS X53S

Uszkodzona partycja do przywracania systemu
(1) Uszkodzona partycja
Przed instalacją lub naprawą systemu koniecznie należy zrobić kopie zapasową najważniejszych danych.
(2)
Bez całkowitego rozkręcenia i umycia zalanych elementów specjalnymi środkami, urządzenie długo nie podziała nawet jeśli się uruchamia.
(3)
Powód dlaczego nie kręcił się wentylator, a laptop mocno grzał.
(4)
Zmora dzisiejszych laptopów to popękane gwinty.
(5)
Często spotykany brak śrubek.
(6)
W takiej sytuacji śrubki można dokręcić na stałe.
(7)
Instalacja, konfiguracja i aktualizacja systemu przez kilka godzin wskutek działania procesora na najniższych częstotliwościach z powodu niepoprawnego układu chłodzenia.
Uszkodzona partycja do przywracania systemu

ASUS X53S


Czas realizacji:

2 dni

Gwarancja:

3 miesiące

Koszt usługi:

320 zł


Serwis Komputerów i Laptopów (SKiL) — Wrocław-Krzyki