Porady


SERWIS LAPTOPÓW WROCŁAW
SERWIS KOMPUTEROWY WROCŁAWSERWIS KOMPUTERÓW i LAPTOPÓW (SKiL)Elementy uszkodzonej obudowy

Ważne gdy dojdzie do uszkodzenia, aby nie zamykać ani otwierać klapy, bo nie tylko można zniszczyć jeszcze bardziej obudowę, ale także przewody np. taśmę do matrycy, a w skrajnych przypadkach nawet płytę główną, napęd optyczny, gniazdo zasilania. Jeśli coś pęknie to im szybciej laptop trafi do serwisu tym tańsza, szybsza i łatwiejsza naprawa. Zwlekanie z naprawą może powodować niemożność naprawy i konieczność wymiany obudowy, a to są już znaczne kwoty.


Instalacja programów antywirusowych

Dużym błędem jest instalowanie kilku programów antywirusowych oraz innych skanerów naraz działających w tle na bieżąco. To znacznie zabiera zasoby systemowe, głównie procesor, pamięć i dostęp do dysku. Szczególnie jest to odczuwane na starszych urządzeniach, niewyposażonych w dysk SSD. W przypadku wyboru komercyjnego rozwiązania należy wyłączyć zintegrowany w systemie antywirus, jeśli nie zrobi tego instalator.


Komputer stacjonarny i karta Wi-FI

Raczej zastaw komputerowy nie zawiera karty Wi-Fi, ale przy zakupie warto zapytać czy jest możliwość wymiany płyty głównej na taką, która zawiera dodatkowy moduł do transmisji bezprzewodowej. Ewentualnie zakupić jako podzespół podłączony przez złącze krawędziowe lub port USB.


System na karcie pamięci

W ostateczności system można zainstalować na karcie pamięci SD. Nośniki USB nie nadają się do tego celu, bo system potrzebuje odczytu i zapisu dużej ilości plików i wyskoczenie niebieskiego ekranu i resetu jest częste.


Zakupy podzespołów

Przy zakupie akcesoriów i podzespołów na własną rękę należy należy podejść do tego starannie. Marka i model urządzenia to zdecydowanie za mało, aby dokonać poprawnego wyboru. Potrzebną część należy wyszukać po dokładnym numerze producenta (etykieta), a na koniec dobrze jest jeszcze porównać fizyczny element z prezentowanym zdjęciem. Dopytanie przesłane pocztą czy telefon do sprzedawcy to również dobra metoda, aby upewnić się doborze prawidłowego przedmiotu.


Zalanie sprzętu

Najważniejsze przy zalaniach jest jak najszybsze odłączenie urządzenia od zasilania zarówno sieciowego jak i bateryjnego. Wytrzeć to co można papierowym ręcznikiem, odwrócić zalaną częścią do blatu stołu i wiarę szybko odwiedzić zaprzyjaźniony serwis. Jeśli nie doszło do zwarcia i nagłego wyłączenia to szansa na sprawny sprzęt po czyszczeniu jest wysoka. Najgorsze co można robić to pracować po zalaniu, bo nic się nie stało i urządzenie działa. Potem to już tylko kwestia czasu, gdy urządzenie przestanie włączać się. Nie należy również suszyć zalanego sprzętu gorącym powietrzem np. suszarką lub stawiać na kaloryferze.


SERWIS LAPTOPÓW WROCŁAW – SERWIS KOMPUTEROWY WROCŁAW


SYSTEMY INFORMATYCZNE DARIUSZ SIUTA
SYSINFO

Projektowanie systemów informatycznych dla mikro firm -- SYSINFO-Logo

PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH DLA MIKRO FIRMSYSTEMY INFORMATYCZNE DARIUSZ SIUTA (SYSINFO)Wybór laptopa na Allegro

Sprzęt od producenta IBM/LENOVO

Czyszczenie i optymalizacja systemu Windows 10

Szczegółowe informacje o sprzęcie i systemie

Podstawowa diagnostyka i testowanie sprzętu

Warto kupić używanego laptopa, ale jak to zrobić

Instalacja drugiego dysku twardego w laptopie

Wsparcie dla systemu Windows 7 dobiegło końca

Propozycje prezentu pod firmową choinkę 2019

Najlepszy sprzętowy sposób na przyśpieszenie systemu

Moje propozycje aplikacji, programów i systemów

Aktywacja systemu Windows 10 przy użyciu starego klucza

Przywracanie systemu Windows po awarii

Zwiększenie wydajności tradycyjnego dysku twardego

Użytkownicy systemu – Typy kont

PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH DLA MIKRO FIRM


Serwis Komputerów i Laptopów (SKiL) — Wrocław-Krzyki

Serwis Laptopów Wrocław